קופות גמל להשקעה

דלתא - בית לתכנון פיננסי

האם שמעתם על קופת הגמל החדשה להשקעה ? האם אתם מודעים לחלופות הקיימות לניהול כספים שלא באמצעות הבנק ? האם אתם מכירים את כל העמלות אותם אתם משלמים לבנקים עבור ניהול הכסף שלכם ? האם אתם מעוניינים ליהנות מפטור ממס רווחי הון ובתמורה להגדיל את גובה הקצבה שלכם ?

אנו בדלתא – בית לתכנון פיננסי נענה על כל השאלות הללו (ואחרות) – ונדאג להתאים לכם את ההשקעה הנכונה והמשתלמת ביותר עבורכם. צוות המתכננים הפיננסים שלנו, המתמחה בניהול השקעות, פועל על פי ראייה הוליסטית הלוקחת בחשבון את כלל התוכניות הפיננסיות שלכם – ואת צרכיכם הספציפיים.

מהי קופת גמל להשקעה ?

קופת גמל להשקעה הינה חיסכון נזיל לטווח קצר, בינוני או ארוך – המתאימה לכל לקוח בכל גיל.

קופת גמל היא בעיקרון מכשיר חיסכון לטווח ארוך לטובת צרכים פנסיונים, המאפשר קבלת הטבות מס, אך השינויים האחרונים שחלו בתקנות קופות הגמל הופכות את קופות הגמל, באמצעות קופת הגמל להשקעה, לכלי מעולה לחיסכון גם למטרות אחרות.

קופות הגמל להשקעה, כמו קופות הגמל “הרגילות”, מנוהלות על ידי חברות הביטוח ובתי ההשקעות השונים, במגוון רחב של מסלולי השקעה. בניגוד לניהול כספים בבנק, על ידי יועץ או מנהל תיקים, בקופת הגמל להשקעה הלקוח אינו משלם לבנק עמלות כגון עמלות קנייה, מכירה ודמי משמרת, אלא אך ורק דמי ניהול ידועים וקבועים מראש.

גובה ההפקדה המקסימלי בקופת הגמל להשקעה לשנת 2020 הוא – 71,337 ₪ לשנה לכל אזרח (בכל גיל, כולל קטין). הגבלת הסכום באה לאור יתרונותיו הגדולים של המוצר, ולאור התנגדות המערכת הבנקאית לפתיחת קופת הגמל להשקעה מחשש שהוא יתפוס נתח משמעותי על חשבון החסכונות הבנקאיים המסורתיים. החיסכון יכול להתבצע באמצעות הפקדות חודשיות שוטפות או באמצעות הפקדה חד-פעמית, וכספי החיסכון נזילים בכל עת.

המס על הרווחים הנצברים הריאליים בקופת הגמל להשקעה הוא 25%, אולם חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה מקנה ללקוח את הזכות לקבל את הכספים בגיל 60 כקצבה, הפטורה לגמרי ממס, לרבות מס רווחי הון על הרווחים שנצברו בקופה עד מועד קבלת הקצבה.

יתרונות נוספים של קופת הגמל להשקעה נובעים מיתרונותיה של קופת הגמל בכלל. אחד היתרונות המשמעותיים הוא “דחיית מס” – כאשר בניהול כספים בקופת גמל, מס רווחי ההון נדחה למועד משיכת הקופה, ולא מתבצע בכל פעולה של מכירת נייר ערך. בכך, מנהל ההשקעות בקופת הגמל משקיע תמיד את הסכום ברוטו ונהנה מ”ריבית דריבית”. גם במעבר בין מסלולים ואף מעבר בין יצרנים (מבית השקעות אחד למשנהו), לא מתבצעת התחשבנות מס והמעברים מתבצעים ללא עלויות ואינם מהווים אירוע חייב במס.

יתרון משמעותי נוסף הוא תמהיל ההשקעות. קופת הגמל מאפשרת למנהל ההשקעות להשקיע במגוון רחב של נכסים, שאינם אפשריים בחלופות אחרות של ניהול תיק; נדל”ן, קרנות גידור וקרנות השקעה הם חלק מנכסים בלתי סחירים שמגוונים את תיק הנכסים של לקוחות קופות הגמל.

יתרון נוסף וחשוב מאוד הוא שבקופת הגמל מי שיקבלו את הכספים לאחר מות הלקוח הם המוטבים ולא היורשים, דבר החוסך בירוקרטיה בעתיד למקבלי הכספים.

קופת הגמל להשקעה נבחרה לנהל את כספי “חיסכון לכל ילד” של משרד האוצר, ואף מקנה אפשרות חיסכון למשקיעים המוכרים דירה שלישית בתנאים מסוימים.

שילוב נכון ויעיל של פוליסת חיסכון, תיקון 190 וקופת גמל להשקעה, יכול לתת ללקוחות הרלבנטיים חיסכון אדיר בתשלום מס.

במסגרת תהליך התאמת קרן השתלמות אנו:

עורכים בדיקה מקיפה

של כלל ההשקעות והתוכניות הפיננסיות שלכם

מבצעים אופטימיזציה

בוחנים את כלל הנכסים שלכם ומרכיבים את התוכנית הנכונה ביותר עבורכם ביחס להשקעות הקיימות

מאתרים

את קופת הגמל הנכונה ביותר עבורכם, כך שתתאים לצרכיכם לטווח ההשקעה שבחרתם, במחיר הנכון והמשתלם ביותר עבורכם

היתרונות שלנו

התאמה אישית תוך ראייה הוליסטית

כבית לתכנון פיננסי המספק פתרונות מלאים, אנו בוחנים את כל אפיקי ההשקעה ואת המטרות שלכם לפני בחירת קרן ההשתלמות

זמינות תמידית ופתרון מהיר

לכל בקשה, שאלה ורצון

שקיפות ואובייקטיביות

אנו מחויבים לעשות את הטוב ביותר עבורכם – ולבחור את המוצרים המתאימים והמשתלמים ביותר

חדשנות ועדכניות

הצוות של דלתא – בית לתכנון פיננסי יבצע עבורכם באופן קבוע בקרה של כל מסלולי ההשקעה, דמי הניהול והתשואות, תוך שימוש בעזרים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר בענף